Kevätkauden päätös

perjantai, toukokuu 18, 2018

Tänään järjestettiin minipelaajille ja junioreille seuran sisäiset kisat. Pelaajat ovat upeasti kehittyneet kevään aikana ja saimme seurata upeita pelejä. Minikisan voitti Riia Miettinen. Junioreiden sarjan voitti Antti Knuuttila. Onnittelut voittajille.
Lisäksi palkittiin kevätkaudelta pokaalilla ja kunniakirjalla seuraavat jäsenet:
Tsemppari pelaaja: Lenni Mielonen
Motivoitunut pelaaja: Iida Honkanen
Kehittynein pelaaja: Maxim Norräng

Kunniakirjat kauden panoksesta saivat:
– Miesten divarijoukkue liigaan nousemisen johdosta.
– Ykkösdivarin paras miespelaaja Marcus Stenfors.
– Juniorivalmentaja ja pelaajana kehittynyt Julia Liljegren.

Onnittelut palkituille!

Seuran puolesta haluan kiittää Minnistä ja muita osallistuneita valmentajia onnistuneista päättäjäisistä.

Kiitän kevätkaudelle osallistuneita pelaajia ja heidän vanhempiaan tuesta mikä on arvokasta ja auttaa kehittämään lapsianne ja seuraa oikeaan suuntaan. Super iso kiitos huippuvalmennusryhmälle hyvästä työstä. Lisäksi haluan kiittää Tennishallin henkilökuntaa joustavasta ja hyvästä yhteistyöstä.
Kesäkausi alkaa 4.6.2018. Valmennusryhmien aikataulut tulevat ensi viikolla seuran nettisivuille koska ilmoittautuminen kesävalmennuksiin on vielä käynnissä tämän viikon.

Hyvää tennis kesää kaikille!
Johanna

Räätälöityt kotisivut tarjoaa: