Tiedoksi seuran jäsenille

tiistai, kesäkuu 4, 2019

Tiedoksi seuran jäsenille

29.5.2019 pidetyssä vuosikokouksessa ei löytynyt seuralle uutta puheenjohtajaa/hallitusta. Tässä tilanteessa vanha hallitus, pois lukien Veijo Talarmo, lupautui vielä jatkamaan. Lisäksi hallitus vahvistui kahdella uudella jäsenellä.

Kaudelle 2019-2020 valitut hallituksen jäsenet:
Viljami Laine (puheenjohtaja), Mikko Levola, Antti Kokkila, Niina Lehtonen, Marko Lehtonen, Maritta Manner, Lasse Karonen, Pasi Matalamäki, Juuso Lymy ja Tarja Nylund-Toiviainen.

Toiminnanjohtajana toimineen Johanna Liljegrenin vanha työsopimus päättyi 31.5.2019. Uutta työsopimusta ei tehty hänen omasta tahdostaan. PVS:n valmennukset jatkuvat normaalisti ja kesävalmennus on käynnistynyt eilen. Syksyn valmennuksiin ilmoittautuminen alkaa heinäkuun aikana.

Haemme uutta valmentaja/toiminnanjohtajaa. Mikäli olet kiinnostunut tai voit suositella sopivaa henkilöä,
toivomme kirjalliset hakemukset: viljami.laine@fimnet.fi tai niina.lehtonen@pvs.fi

Terveisin
PVS hallitus

Räätälöityt kotisivut tarjoaa: