Ajankohtaisia seuran kuulumisia

sunnuntai, elokuu 18, 2019

Seuran uutena toiminnanjohtajana/valmentajana aloittaa syyskuun alusta Carita Toiviainen ja PVS toivottaa hänet lämpimästi tervetulleeksi seuraan.

Kesävalmennukset päättyivät 28.7. ja ulkokentillä oli hyvä meininki. Kiitos valmentaja-Minnikselle valmennusten organisoimisesta ja vetämisestä sekä valmennettaville aktiivisuudesta. Mutta nyt on katseet siirretty jo tulevaan hallikauteen ja ryhmien suunnittelu on hyvässä käynnissä. Ilmoittautumisia on jo runsaasti tullutkin mutta jos et ole vielä ilmoittautunut 2.9. alkavaan valmennukseen niin nyt viimeistään pikaisesti viestiä valmennus@pvs.fi osoitteeseen. Yritämme taas saada mahdollisimman sopivat ryhmät pelaajien tason/iän mukaan ja yritämme myös ottaa huomioon toiveet valmennusajoista yms. Valmennuksesta vastaavat tulevalla kaudella pääasiassa Minnis (Minna-Maria Karonen), Pasi Matalamäki ja Carita Toiviainen.

-PVS hallitus

Räätälöityt kotisivut tarjoaa: